Kiralık Kurye

ileadmin

Kiralık Kurye

Kiralık Moto Kurye Fiyatları Hizmetleri

Nüfusu yoğun olan şehirlerde kurye hizmetinin ihtiyaçlardan dolayı ortaya çıkan ve rağbet gören bir hizmet türüdür. Bu hizmette çok acil yetişmesi gereken evrakların taşınmasında işlemlerinde kullanılır. Bu hizmette bir adresten diğer bir adrese taşıma fırsatını sağlıyor. Firmaların personelleriyle evrakları taşısalar da bazen bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden çalışan sayısını artırarak çözüme ulaştırılıyor. Bazen personellerin yıl içinde çalışma bulamadan işsiz bir şekilde oturdukları da görülmüştür. Böylece kuryeler farkı ortaya çıkararak firmalara en uygun ve kaliteli hizmeti sağladıkları görülmüştür. İstanbul ve Ankara gibi şehirler de evrak ve dosyaların hızlı olarak taşınmasını yapan personellere denir. Firma için çalışan kuryeler günlük zamanında belgeleri teslim ettiklerinde bunların aktarılmasını gerçekleştirirler. Bu hizmetlerden dolayı firmalar Ekspres kurye başlığı altında direkt bir noktadan diğer bir noktaya teslimatta yardımcı olmaktadırlar. Kiralık kurye, bu tür kurye fiyatının da diğer kurye hizmetlerinden daha pahalı olduğu hizmet alındığında ortaya çıkmıştır.  Bu hizmet yapıldığında dosyalardan hariç paket taşınması da yapılmaktadır. Transferlerin hızlı yapılabilmesi içinde motorlu kuryeler kullanılmaktadır. Genelde İstanbul’un her ilçesinde de günlük olarak dosyalar aktarıldığında bu hizmetten faydalanılmaktadır. Bununla yapılmasında ki amaç trafik yoğunluğundan kolay bir şekilde çıkılarak istenilen yere kısa sürede ulaştırılmaktadır. Bu tür işleri yapan veya benzer işlere çalışan personeller firmanın kendisine ait olan araçlarıyla dosya taşınmasını sağlarlar. Fakat bunu yaparlarken trafiğe takıldıkları için teslimatta işler aksar ve belgelerin gönderilmemesi aksamalara neden olmaktadır. Fiyatlara bakıldığında ise bu kurye türüne göre değişiklik göstermektedir. Firmaya abone olanlar için ve her zaman aktarma yapanlar için firma bu bakarak daha uygun fiyatlara ve hatta yarı yarıya düşürerek sunmaktadır. Kuryede fiyat Gece Kuryesi, Ekspres Kurye, Arabalı Kuryeye bakılarak hesaplanmaktadır.

Kiralık Kurye Fiyatları

Sizler için değerli olan evrak veya kargolarınızı 1 saatten daha   kısa zamanda hızlıca gideceği bir yerden diğerine güvenlik içerisinde ulaştıran kişi ve üzerinde çalıştığı işleri taşıma sistemidir. Posta, kargo, mektup ve benzeri gönderileri alıcıya ulaştıran kimse, kuruluş ya da şirket ve genellikle elçilik postasını ilgili yere götürmekle görevli kimseler veya havacılıkta, belirli askeri hava alanlarına belirli günlerde uğrayarak personel, evrak ve malzeme taşıyan nakliye uçağıyla hizmet vermektedirler. Kuryeler genellikle yoğun trafikte hızlı gidebilmek için motosiklet kullanırlar. Bu şekilde kuryelik yapanlara da motor kurye denilmektedir. Özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu şehirlerde motorlu kurye hizmetlerinden daha çok yer vermektedir. Firmalar bazı günlerde dosya gönderimini ve dosya teslimini yapma ihtiyacı duymaktadırlar. Genelde şirketlerde işlem için ne yeterli sayıda araç ne de zamanları değerli olması açısından yeterli sayıda personel vardır. Kiralık kurye fiyatları, Motorlu kurye hizmetlerini iki sınıfa ayırmak mümkündür. Bu birbirinden ayrı iki sınıfı Standart Motorlu, Ekspres Motorlu ve Acil Kurye olmak üzere 3’e ayırabiliriz. Standart Motorlu Kuryeciler, türü genelde düzenli olarak gün içinde gönderi olan firmalar ve şirketler tarafından tercih edilmekte ve şirket gün içerisinde belirli noktalara teslim edilmesini istediği dosyalara sahip bu kuryeden faydalanabilir. Bu türden kurye hizmetlerinde kurye firması belirli adresleri   belirler ve dağıtıma başlar. Firmaların gönderileri adrese göre önce veya sonra teslimatı yapılmaktadır. Bununla birlikte kurye firmaları gönderinin aynı gün içinde teslim edileceğini garanti vermektedir. Motorların taşıma kapasitesinde gereği gibi teslim edilecek gönderilerin büyüklüğü de belirli sınırlara bakılarak belirlenmektedir. Taşıma kapasitesi çok sayıda firmanın gönderileri ile teslim edilme nedeniyle dosya ve belge transferi yapılmakta ve birçok kurye firması İstanbul gibi trafiği bol yerlerde yapmaktadır.

Kiralık Moto Kurye 

Genelde elçiliğe ait postaları yerine ulaştırmakta ve görevli kişilerle Posta, kargo, mektup vb. gönderileri alıcıya ulaştıran ve uçakla gönderilen mektup, koli veya havaleyi düzenli olarak ticari bir hizmet gören taşıtın verilen doküman veya paketleri kişilere, şirketlere, kurumlara ya da devlet ajanslarına taşıyan kişilere verilen addır. Kuryeler ile genellikle bisikletli, motosikletli, kamyonetli olarak  hizmet çeşitlerinden yararlanmamızı sağlamaktadırlar ve bunlar alternatif olarak yaya veya toplu taşıma araçlarını kullanan kuryeler de bulunmaktadır.  Çoğu kurye tam zamanlı olarak resmi iş saatleri içinde akşamları ve hafta sonları da dahi çalışmaktadırlar. Kuryelerin büyük bir çoğunluğu belli alan sınırları içerisinde günlük olarak teslimat işlerini yapmak için çalışırlar. Bazen internet sitesinden satın alınan bir ürünü taşıyabilen kurye bazen de organ, kan, acil ilaç, pasaport ve resmi evrakları taşımakla görevlendirilebilir. Kiralık moto kurye, acil kurye olarak bilinen ekspres motorlu kurye hizmeti ile çok acil gönderileri olan firmaların tercih ettiği bir yöntemle firmaların gönderileri İstanbul’da minimum 30 dakika maksimum 80 dakika sürelerle teslim etmektedirler. Firmalardan alınan ücretler de bu kurye türünde standart kuryeye göre iki kat fazladır. Diğer şehirlerde bu sürelerin çok daha azaldığını söylemek de mümkündür. Ekspres motorlu kuryeler acil olarak işaretlenmiş belgeleri en hızlı şekilde hedeflerine ulaştırmak için çalışırlar. Merkezden aldıkları yönlendirmelerle trafiğin içinden kolayca geçebilecekleri ve hızlı teslimat yapabilecekleri yerleri seçerler. Dosyaların tesliminin ardından yeni noktalarına ve teslimatların belirlenmesinde merkezden yani kurye şirketinden talimatlar alınmaktadır. Arabalı kurye hizmetlerinde ise genelde acil dosya gönderilerini içermez. Kırılabilecek veya motorun taşıyamayacağı büyüklükteki eşyaların taşınmasında arabalı kurye tercih edilmektedir. Bu kurye hizmetine de kurye firması gün içerisinde teslimatı tamamlamak hedefinde çalışır. Firmaların tercihlerine göre transitle hizmet dönüştürülmesidir.

 

Kurye

Express Kurye

Acil Kurye

Vip Kurye

Moto Kurye

Kurye Fiyatları

Kiralık Kurye

 

 

 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın